Усі статті номера
10
жовтень 2018року
запитання — відповідь

Працівник звільняється: визначаємо розрахунковий період для утримання днів відпустки

На ваші запитання відповідає Людмила Кравченко,
керівник експертної групи MCFR Головбух


Працівник використав відпустку повної тривалості й написав заяву про звільнення. Відповідно до наказу керівника закладу з працівника потрібно утримати кошти за використані вісім днів щорічної основної відпустки за невідпрацьований період. Як правильно визначити розрахунковий період для розрахунку середньоденного заробітку: той, що був розрахований під час нарахування відпускних, чи 12 календарних місяців, що передують місяцю звільнення?

Із заробітної плати працівників кошти можна відрахувати лише у випадках, які передбачає законодавство України.

Відрахувати із заробітної плати працівника кошти, аби покрити їх заборгованість закладу та організації, де він працює, можна за наказом (розпорядженням) керівника закладу, зокрема під час звільнення працівника до закінчення того робочого року, у рахунок якого він уже одержав відпустку, за невідпрацьовані дні відпустки (ст. 127 Кодексу законів про працю України та ст. 22 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Якщо працівника звільнили до закінчення робочого року, за який він уже одержав відпустку повної тривалості, для покриття його заборгованості бухгалтерія має утримати суму раніше нарахованої середньої заробітної плати за дні відпустки, які працівник уже використав і які у зв’язку зі звільненням залишилися невідпрацьованими.